Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14912046



*

nr 1491 2046


Lasse Algemo

(f. 1966), Sverige


Lasse Algemo (b. 1966), Sweden. Waxholmsbåt. Signed, mixed media, 50x70 cm, outer dimensions including frame: 53x73 cm,


MIXED MEDIA, Waxholmsbåt. Signerad, blandteknik, 50x70 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm


Lasse Algemo, Swedish painter born 1966.

Withdrawn

Auction date:

Monday September 26 2022
at 18:57:37



  • Thema-auction
  • Sep 26

Stockholm

På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Slas, Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Einar Jolin, Frans Lindström, Gotthard Lundquist, Gunnar Stålbrand, Ehrnfried W ...



Read more about Stockholm

  • Artist/Designer

Lasse Algemo

Lasse Algemo, Swedish painter born 1966.

Read more about Lasse Algemo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lasse algemo skärgårdsmotiv stockholmsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vaxholmsbåt vaxholmsbåtar waxholmsbåt
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:52
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:26
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
    Present: SEK 1500

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:57




Ladda ner broschyr